انواع هود آشپزخونه

 

هود ، یکی از مهم ترین عناصر موجود در آشپزخانه است که امروزه بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته و مکمل اجاق گاز شما می باشد. هود آشپزخانه تاثیر زیادی بر سلامت شما دارد.

به منظور مکش دود, بو, رطوبت, گاز و چربی حاصل از پخت و پز؛ نصب آن ضروری میباشد. در صورت عدم نصب آن در آشپزخانه خصوصا در آشپزخانه هایی که فضای کوچکی دارند, ذرات و چربی های ناشی از پخت و پز در اطراف پراکنده شده و محیطی برای رشد باکتری ها فراهم میکنند. تمام هودها مجهز به فیلتر قابل شستشو و تعویض میباشند و پس از مدتی استفاده میتوان آنها را تمیز و یا تعویض نمود. در ادامه به معرفی انواع آن می پردازیم......

+هود جزیره ای

هود اشپزخانه جزیره ای نمایی شیک و مدرن دارد و اندازه آن نسبت به سایر موارد کوچک تر میباشد. این مدل اصولا برای آشپزخانه هایی مناسب است که پخت و پز چندانی در آنها صورت نمیگیرد. صفحه مکش هود جزیره ای کوچک است اما قدرت مکش آن ایده آل می باشد. این نوع هود در مدل های کره ای, استوانه ای و مکعب ساخته میشود.

 

+هود شومینه ای

هود شومینه ای به شکل قیف برعکس است و بر روی دیوار نصب میشود. همچنین هواکش آن قابلیت نصب به دیوار یا سقف را دارد. این مدل در طرح های استیل, شیشه و ترکیب شیشه و استیل ساخته میشود و مجهز به فیلتر آلومینیومی جهت شستشو  و تعویض میباشد. با توجه به مدل هود میتوان عملکرد آن را با صفحه لمسی, دکمه مکانیکی و یا از طریق ریموت کنترل نمود. بعضی از آن ها دارای صفحه نمایش و سنسور دود و گاز میباشند. لامپ های تعبیه شده در مدل شومینه ای LED یا لامپ هالوژن هستند.

 

+هود دکوراتیو مورب

این مدل در مقایسه با نمونه های قدیمی ظاهری شیک تر و متفاوت تر دارد. نحوه قرار گرفتن آن به صورت مورب و در زاویه ۴۵ درجه ای نسبت به صفحه گاز است. چون حالت آن به صورت مورب است و دقیقا بالای صفحه گاز قرار نمیگیرد احتمال پخش بو وجود خواهد داشت. هودهای مورب از جنس استیل, شیشه و یا ترکیبی از این دو متریال هستند و فیلتری از جنس آلومینیوم بر روی آنها نصب شده که قابل شستشو را دارا میباشد و مجهز به سیستم تشخیص زمان شستشو و تعویض نیز هست. صدای این هود دکوراتیو به موتور آن بستگی دارد و اصولا صدای زیادی تولید نمیکند، از این رو این مدل را می توان هود کم صدا نامید.

 

+هود مخفی یا توکار

هود توکار از نظر کارکرد با مدل مورب تفاوتی ندارد و مکش و میزان صدای آن نیز مانند این مدل است. این هود زیرکابینتی فضایی از آشپزخانه را اشغال نمیکند و در زیر کابینت در بالای اجاق گاز نصب میشود. از جمله بهترین هود مخفی که می توان از کیفیت آن مطمئن بود و به عنوان کم صداترین هود مخفی آن را در نظر گرفت، هود مخفی کن است.

 

 

 

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما