هزینه طراحی دکوراسیون داخلی

عوامل تاثیرگذار برهزینه طراحی دکوراسیون داخلی

هزینه دکوراسیون داخلی با تغییر کیفیت، برند، متریال لوازم مورد کاربرد، بودجه مشتری و فضا  نوسان پیدا می کند.

همیشه در طراحی داخلی، هنگام انتخاب متریال باید مواردی از قبیل دوام و ماندگاری و از طرفی در اجرای طرح نوع سبک کلاسیک و مدرن و قیمت بسیار مناسب و بودجه مشتری و قابلیت انعطاف پذیری در الویت قرار داد. طراحی دکوراسیون داخلی کاملا وابسته به سلیقه شما می باشد. اصولا آشپزخانه ای که محیط آن محدود نباشد با فضای محیط خانه ارتباط برقرار میکند و راه انتقال انرژی از طریق نورپردازی ها و استفاده از رنگ های روشن محیط خانه را دلبازتر نمایش می دهد...

عوامل تاثیرگذار برهزینه طراحی دکوراسیون داخلی

هزینه دکوراسیون داخلی با تغییر کیفیت، برند، متریال لوازم مورد کاربرد، بودجه مشتری و فضا  نوسان پیدا می کند.

 

تاثیر بودجه مشتری بر هزینه طراحی دکوراسیون داخلی

گاهی اوقات به دنبال یکطراحی دکوراسیون داخلی لوکس برای منزل یا محیط کار خود هستید اما امکانات و بودجه لازم برای این کار را ندارید. در این شرایط نیازی نیست از کیفیت کار خود بکاهید و مشکلات خود را پنهان نمایید. لزوم وجود مشاور و ناظر در چنین شرایطی حتی در زمان اجرای پروژه و در حین کار مشخص می‌گردد. تجربه و مهارت او مانند یک معمار ساختمان در هر شرایطی نیاز است. بنابراین تصور نکنید که خودتان به تنهایی می‌توانید تمامی مسائل پروژه را مدیریت کنید.

میزان جزئیات کار پروژه طراحی دکوراسیون بسیار بیشتر از آن چیزی است که شما فکرش را می‌کنید. طراحی جداگانه برای تمام قسمت‌ها شامل آشپزخانه، اتاق‌ها، پذیرایی، راه‌پله‌ها، لابی، نورپردازی، مبلمان، شومینه و بسیاری دیگر از بخش‌های ساختمان باید انجام گیرد. تمام سعی خود را کنید تا در مرحله برنامه‌ریزی و طراحی، موارد فوق را به طور کامل سفارشی سازی نمایید.


نمونه کارهای واقعی از شرکت‌های طراحی دکوراسیون داخلی بخواهید نه صرفا عکس‌های کاتالوگی. همه ما می‌دانیم نمونه کارهای انجام شده در کشور ما با طرح‌ها و عکس‌هایی که به ما نشان داده می‌شود، بسیار متفاوت است. از پیمانکار بخواهید نمونه پروژه‌های واقعی انجام شده را در اختیار شما قرار دهد و در صورت امکان بازدیدی از مکان‌های یاد شده داشته باشید.
طرح‌های گران قیمت لزوما جذاب‌تر نیستند. همواره به دنبال مدل‌هایی باشید که از نظر خودتان زیبا باشند نه ایده پرداز آن‌ها. دکوراسیون منزل شما کاملا باید مطابق سلیقه شما باشد و نیازی نیست که تمام جزئیات یک طرح پیشنهادی را بپذیرید بلکه با حفظ اصول کلی می‌توانید با وسایل ساده نیز خانه خود را رنگ و لعاب ببخشید.

برای هر طرحی نمونه‌های جایگزین را برای مدیریت هزینه نیز بررسی کنید. برای مثال اگر قصد رنگ آمیزی دیوارها را دارید کاغذ دیواری را هم مدنظر داشته باشید. اگر قصد استفاده از فرش‌های با نقش و نگار خاص دارید به کف پوش‌های طرح‌دار نیز نگاهی بیندازید.

 

تاثیر متریال بر هزینه طراحی دکوراسیون داخلی

بکارگیری و انتخاب مواد و مصالح و یا به زبان دیگر بافت و نقش مناسب با هر فضا در فرآیند طراحی داخلی نقش مهمی را در ایجاد روحیه و شخصیت معمارانه فضا ایفا می‌کند. به عبارت دیگر تاثیر متریال در طراحی داخلی مسئله‌ای است که نمی‌توان از آن چشم‌ پوشید.

عوامل متعددی در انتخاب مصالح توسط طراح تاثیرگذار هستند. از جمله سازه ساختمان، اقلیم  و منطقه‌ای که ساختمان در آن قرار دارد، فرم و معماری ساختمان، کیفیت و جلوه مصالح در نورپردازی‌های مختلف اعم از نور روز و نورهای مصنوعی که در شب روی مصالح تابیده می‌شوند و تاثیرات حاصل از بازتابش نور از روی سطوح مختلف، محدودیت‌های بودجه و نظرات و تمایلات کارفرما برخی از این عوامل را تشکیل می‌دهند.
همان‌طور که انتخاب درست رنگ‌ها در طراحی داخلی مهم است، انتخاب مصالح مناسب در کنار هم و ایجاد ترکیب‌بندی مناسب مواد و بافت نیز بسیار اهمیت دارد. مصالح باید که در ترکیب با هم زیبایی و هارمونی را به همراه داشته باشند. بافت و نقش در معماری داخلی و دکوراسیون خانه اهمیت زیادی دارد.

ما با انتخاب درست بافت یک سطح می‌توانیم احساس آرامش یا هیجان و انرژی یا حس گرمی و ملایمت را انتقال دهیم. در دکوراسیون داخلی بافت‌های خشن و نامنظم حس وحشیانه و استرس‌زا تولید می‌کنند و بافت‌های با فرم و خطوط ملایم و منحنی دعوت به آرامش بیشتری دارند.

تاثیر سبک طراحی داخلی در انتخاب متریال

علاوه‌بر این سبکی که قرار است طراحی داخلی فضا با آن صورت پذیرد در انتخاب متریال و نوع بافت آن بسیار موثر است. سنتی یا مدرن، کلاسیک یا وینتژ، ایتالیایی یا فرانسوی بودن سبک فضا که تنها تعدادی از سبک‌هایی است که در دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند نوع متریال‌ها و بافت‌های مورد استفاده ما را در فضا تحت تاثیر خود قرار دهد...

پیش از این که از دنیای بی‌انتهای طرح‌ها و بافت‌ها یک یا چند نقش را انتخاب کنیم باید سبک ویژه‌ای را که قرار است مبلمان خانه را هم مطابق با همان خریداری نماییم انتخاب کنیم تا همه نقوش را در حیطه این سبک خاص گردهم آوریم. نقش، طرح و بافت را در قالب‌های گوناگونی می‌توانید به فضای خانه بیاوریم.

 

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما