بازسازی آشپزخانه

بازسازی یک آشپزخانه دلایلی دارد. از جمله پوسیدگی لوله ها، وجود درزها و لانه کردن حشرات، قدیمی شدن کابینت های از پیش موجود و یا دلایل شخصی دیگر. چیزی که مهم است تغییر و نوسازی است. پس اگر به شرایط موجود و همینطور با اعمال تغییرات کوچک در تغییر مسیر لوله ها و یا سیم های برق بتوانیم منجر به تهیه طرحی از کابینت آشپزخانه ها شویم که همه را شوکه کند و موجب شعف شود پس بدون درنگ انتخاب ما همین خواهد شد.

چگونه می توانیم باعث شکل گیری طرحی از یک آشپزخانه زیبا و مناسب شویم؟ جواب ساده است: مشورت با یک متخصص. اما این متخصص چه ویژگی هایی دارد؟

متخصص باید توان درک پتانسیل یک آشپزخانه با نیازِ تعداد افرادِ یک منزل نسبت به متراژ کل را داشته باشد. همینطور باید در نظر داشته باشد که آیا امکان جا به جایی برای برخی اشیاء هست؟ و در اینجا منظور ماشین های لباسشویی و ظرفشویی، یخچال (ها) تغییر وضعیت اجاق گاز و دیگر وسایل به منظور بهینه کردن نوع استفاده و رسیدن به سطح استاندارد فراهم گردد.

رسیدن به این اطلاعات را تا اندازه ای خود مالک ساختمان فراهم می آورد. زیرا او بیشتر از هر کسی از آشپزخانه قبلی اش مطلع بوده و راحتی یا درد سرهای آن را بر می شمرد. همین مسایل را با نگاه کارشناس و نظرات تازه ی یک کابینت ساز حرفه ای که پیوند بدهیم، نتیجه اش می شود یک تعمیر و بازسازی آشپزخانه با حداکثر بهره وری از ممکن ها.

بسیاری بر این عقیده اند که داشتن یک آشپزخانه خوب با حداکثر هزینه ها ممکن می شود و به همین دلیل از مشورت با یک متخصص سر باز می زنند. غافل از اینکه به دلیل همین ترس از هزینه ها، با سپردن کار به فردی نه چندان وارد به امور، باعث رخ دادن حادثه ای شادی آور نمی گردند.  برای دانش ساخت کابینت های حدید در نظر آورید. تفاوت بهای آشپزخانه های خیلی خوب با آن هایی که نو هستند ولی خیلی بد هستند اصلا چیزی نیست! یعنی مواد و متریال در ساخت را یکی خوب استفاده کرده و دیگری نمی داند و بد برش می زند. بد طراحی می کند و دست آخر بدتر هم نصب می کند.

زمانی هزینه های شما بالا خواهد رفت که تغییر جنس را شاهد باشیم و یا لوازم جانبی بیشتری را خواهان باشید. اما منظور ما از هزینه مناسب این است که شما می خواهید یک نوع جنس مشخص را برای آشپزخانه و کابینتهای آن سفارش دهید و در این صورت هزینه ها همیشه با مبالغی چند ده هزار تومانی اختلاف از فروشنده های مختلف قابل تهیه هستند. نکته اینجاست که یک فروشنده که عهده دار ساخت و نصب کابینت ها می گردد فارغ از دانش فنی و حتیک زیبایی شناسی آشپزخانه است و طوطی واار اقدام به تهیه نقشه و ساخت می کند. اما یکی دیگر از فروشندگان کابینت با نظر وسیع خود در طراحی، همان جنس را با شکل و سایزی مهندسی شده نسبت به قرار گیری برایتان مهیا می کند و در نتیجه همیشه از تغییرات و بازسازی آشپزخانه خود خرسند خواهید بود.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما