انواع سرامیک آشپزخانه

در بخش قبل از مقاله انواع مدل کاشی آشپزخانه اشاره کردیم که از کاشی می‌توان به عنوان کفپوش نیز استفاده کرد؛ اما گزینه های دیگری نیز برای انتخاب کفپوش آشپزخانه شما وجود دارد علاوه بر استفاده از پارکت و لمینت که این روزها کاربرد بسیاری پیدا کرده‌اند، سرامیک به واسطه ویژگی هایی از قبیل طول عمر و مقاومت بالا در برابر فشار و خوردگی در کنار تنوع در طرح و رنگ و از همه مهم‌تر سهولت در تمیز کردن سبب شده که سرامیک کف آشپزخانه انتخاب بسیار مناسبی باشد. استفاده از سرامیک و یا کاشی سرامیک آشپزخانه برای دیگر نقاط آشپزخانه مثل فضای بین کابینت ها و دیوارهای آشپزخانه نیز بسیار مرسوم است.

در ادامه مدل های مختلف سرامیک آشپزخانه را معرفی می کنیم:

 

سرامیک آشپزخانه متناسب به سبک کلاسیک

استفاده از سرامیک های کلاسیک با رنگ های روشن تر فضای داخل آشپزخانه شما را بزرگتر نشان می‌دهد. این سرامیک ها در اندازه های متفاوتی وجود دارند. به کار رفتن نقوش و طرح کلاسیک اروپایی مخصوصاً اسپانیایی در نمونه های خارجی نیز دیده می‌شوند. با این حال استفاده از نقوش الهام گرفته از هنر ایرانی مخصوصاً رنگ فیروزه‌ای در سرامیک های مخصوص آشپزخانه نمایی زیبایی به فضای آشپزخانه می‌بخشد.

 

 

سرامیک آشپزخانه متناسب به سبک مدرن

استفاده از رنگ‌ها و ابزار استیل در دکوراسیون مدرن آشپزخانه ها بسیار دیده می‌شود. برای این نوع فضا استفاده از سرامیک های تیره مخصوصاً در فضای بین کابینت‌ها و کانتر یا میز جزیره‌ای آشپزخانه محیط شما را بسیار شیک و زیبا می‌کند؛ اما اگر آشپزخانه کوچکی دارید پیشنهاد می‌کنیم به سرامیک های رنگ روشن این سبک توجه بیشتری کنید. ظاهر آشپزخانه مدرن خود را با ترکیب خطوط روشن و تیز و در عین حال ساده زیبا کنید.

 

سرامیک ساده آشپزخانه 

سرامیک های ساده معمولا تک رنگ هستند و عموماً در رنگ های کرم و سفید مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مدل سرامیک برای افراد ساده پسندی که به دنبال پیچیدگی در محیط خود نیستند کاربرد دارد. حتی با کمی خلاقیت از این سرامیک های ساده می‌توان در آشپزخانه هایی با سبک مینیمال و مدرن نیز استفاده کرد چرا که اصول این دو سبک در ساده بودن و تناسب محیط نهفته است.

 

سرامیک آشپزحانه به سبک روستایی

استفاده از این مدل سرامیک نه تنها در کشور ما بلکه در سراسر دنیا رواج پیدا کرده است. سبک روستایی یا روستیک به نوعی الهام گرفته از طبیعت بوده و دکوراسیون مرتبط با آن معمولا دارای ابزار، وسایل و مصالح طبیعی مثل چوب، سنگ و به کاربردن الگوهای سنتی دارد. معمولا این سبک ها را برای خانه های بزرگ و ویلایی در نظر می‌گیرند. استفاده از سرامیک های طرح چوب یا سنگ در آشپزخانه ای به سبک روستایی به تکمیل شدن زیبایی این سبک کمک می‌کند.

 

 

سرامیک آشپزخانه با طرح های هندسی

سرامیک های طرح هندسی با توجه به تنوعی بسیار زیادی که در طرح و رنگ بندی خود دارند علاوه بر کف، دیوارپوش مناسبی برای دیگر نقاط خانه نیز به حساب می‌آیند. طرح های هندسی جزو جدیدترین مدل سرامیک آشپزخانه هستند که بسته به هندسه به کار رفته در سرامیک های این دسته نورپردازی خانه نیز باید تغییر کند چرا که بازتاب نور از سطح این نوع سرامیک نقش ویژه‌ای در جذاب کردن دیوار بین کابینت ها و دیوار پشت ظرفشویی آشپزخانه شما خواهد داشت.

 

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما