انتخاب انواع دستگیره آشپزخانه

 

بهترین انتخاب دستگیره متناسب با سبک کابینت آشپزخانه

دستگیره کابینت یکی از عناصر مهم کابینت می باشد که علاوه بر کاربردی که دارد باعث زیبایی نمای کابینت نیز خواهد شد. امروزه کابینت در مدل های متنوعی طراحی و نصب می شوند که برای هر کدام از این مدل ها انواع دستگیره طراحی شده است. معمولا برای کابینت ممبران، کابینت ام دی اف کابینت گلاس و کابینت های فلزی از دستگیره کابینت دکمه ای و یا خطی استفاده می کنند. اما امروزه بیشتر از دستگیره کابینت خطی برای کابینت های کلاسیک استفاده می شود، برای دیدن انواع دستگیره کابینت آشپزخانه با ما همراه باشید...

انواع سرامیک آشپزخانه

انواع کاشی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه 

دستگیره کابینت و تمام کننده‌ها

تمام کننده ها در آشپزخانه ها معمولاً شامل مواردی هستند که در انتهای کار نصب میشن و بسیار به چشم میآیند. مثل شیر آشپزخانه، هود، سینک، فر و اجاق گاز. جنس، شکل و رنگ این تمام کننده‌ها میتونه در انتخاب دستگیره تاثیرگذار باشه. دستگیره کابینت آشپزخانه خودش یکی از این تمام کننده‌ها محسوب میشه و هماهنگی‌ آن با سایر تمام کننده‌ها هارمونی زیبایی رو خلق میکنه. نکته تکمیلی اینکه این هماهنگیِ دستگیره کابینت و بقیه تمام کننده ها الزاماً به معنای یک رنگ و یک جنس بودن اونها نیست بلکه باید متناسب با سبک کابینت آشپزخانه منزل شما انتخاب شوند.

 

خوش دست بودن دستگیره کابینت آشپزخانه

این یکی از پارامترهای مهم و قابل تشخیص قبل از انتخاب دستگیره است. دستگیره کابینت رو پیش از خرید لمس کنید. ببنید حس خوبی دارید؟ در دست به خوبی جا میشه؟ آیا نقاط و گوشه های تیزی نداره؟ مخصوصاً حواستون به این آخری باشه که در کشور ما کمتر هم بهش توجه میشه و میتونه بارها و بارها به افراد آسیب بزنه. شما و دیگران قرار هست هزاران بار از این دستگیره ها استفاده کنین پس حتما قبلش اونها رو تست کنید تا باهاشون حس راحتی داشته باشید.

 

دستگیره های منحنی آشپزخانه کلاسیک 

کابینت های کلاسیک برخلاف کابینت های مدرن که دارای طرحی ساده هستند، به صورت مجلل و با طراحی های خاص ساخته می شوند. این مدل کابینت های کلاسیک با نقش و نگارهای زیبا نیازمند یراقی است تا تکمیل کننده ی این زیبایی باشد. دستگیره کابینت کلاسیک در مدل و طرح های متنوعی ساخته شده است که مناسب برای نصب در کابینت های کلاسیک آشپزخانه می باشد.

با توجه به طرح آشپزخانه و کابینت‌تون، آیا کابینتی با سطوح و گوشه های تیز دارید یا طرح‌های منحنی و نرم؟ برای مثال کابینت با استایل منحنی: طرح های منحنی کلاسیک، سطوح درب غیر مسطح و بالشی شکل، تاج منحنی، کناره‌های صفحه ی کابینت به شکل منحنی، طرح پلان کابینت دارای انحنا، دستگیره های کلاسیک برای این نوع کابینت ها مناسب هستند.

دستگیره های صاف و منحنی کابینت آشپزخانه مدرن

همانطور که می دانید عمدتا سبک و مدل کابینت است که دکوراسیون آشپزخانه را می سازد. سبک مدرن در دکوراسیون آشپزخانه به معنای استفاده از کابینت های مدرن می باشد. استفاده از دستگیره کابینت مدرن باعث تزیین و جذابیت کابینت های مدرن خواهد شد. دستگيره کابينت مدرن اصولا بلند و کشيده با خطوط صاف و ساده می باشد که در طرح و اندازه های متفاوت ارائه شده است. 

با این که طراحی های مذرن اکثر مستطیلی و دارای گوشه های تیز میباشند، م هر دو دستگیره منحنی و خطی را در آن می توان به کار گرفت.

 

 

ویژگی های دستگیره کابینت سرامیکی

دستگیره کابینت سرامیکی معمولا از یک قسمت فلزی که جنس فلز آن از برنج، زاماک و... می باشد و یک قسمت سرامیکی تشکیل شده است که معمولا بخش سرامیکی دارای طرح، نقش و تصاویر مختلفی می باشد. به دلیل این طراحی زیبا استفاده از دستگیره کابینت سرامیکی برای کابینت های طرح دار مانند سبک کلاسیک قطعا انتخاب مناسبی است. دستگیره کابینت سرامیکی در انواع مختلفی به شرح زیر تولید می شود:

  • دستگیره کابینت خطی
  • دستگیره کابینت دکمه ای

دستگیره کابینت خطی

دستگیره کابینت سرامیک خطی معمولا به صورت دو پیچ تولید می شود و از لحاظ شکل ظاهری از یک قسمت فلزی و یک قسمت سرامیکی تشکیل شده است. لازم به ذکر است که دستگیره کابینت سرامیکی خطی در مدل های مستطیلی و میله ای نیز عرضه می گردد. با توجه به طراحی زیبا و نقش و نگارهای تعبیه شده در این مدل دستگیره کابینت می توان از آن ها  برای کابینت های کلاسیک و مواردی از این قبیل استفاده نمود.

دستگیره کابینت دکمه ای

مدل دیگری از این گروه دستگیره کابینت، دستگیره کابینت سرامیکی دکمه ای می باشد که در اکثر موارد به صورت تک پیچ طراحی می شود. دستگیره کابینت سرامیکی دکمه ای نیز از دو قسمت فلزی و سرامیکی با طرح و نقش مناسب جهت نصب بر روی کابینت های کلاسیک با طرح شلوغ می باشد.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما