آشنایی با کابینت انزو

 کابینت های انزو از نظر فرم ظاهری تقریبا شبیه به هم هستند. البته بعضی از طرح ها شلوغ تر و برخی دیگر ساده تر هستند که کاملاً به انتخاب کارفرما بر می گردد اما پیشنهاد طراحان برای آشپزخانه های کوچک اغلب مدل های ساده تر است . تفاوت اصلی طرح های مختلف کابینت مدل انزو در انتخاب نوع ابزاری است که برای فرم دهی درب ها و نما استفاده می شود و همچنین نوع روکشی که برای کابینت انتخاب می شود. در نتیجه انواع کابینت انزو را می توان بر اساس نوع روکش به کابینت سبک انزو رنگ آمیزی شده و کابینت با روکش وکیوم ممبران تقسیم بندی کرد. بدلیل زیبایی و طول عمر بیشتر رنگ نسبت به روکش، قیمت کابینت انزو رنگ آمیزی شده (مخصوصاً نوع پولیشی) بالاتر از سایر کابینت های طرح انزو است.

در حقیقت یک مدل خاص از تولیدات شرکت zentique ایتالیا بود که بدلیل کیفیت بالا و طراحی متفاوتی که داشت خیلی سریع معروف شد و در سراسر دنیا تبدیل به یک برند مطرح و پر فروش شد.

شاید بتوان گفت کمتر از 10 سال است که کابینت انزو در ایران به مدلی شناخته شده و پرطرفدار تبدیل شده و یکی از دلایل این اتفاق طراحی خاص این سبکاز کابینت آشپزخانه است. شرکت های زیادی توان تولید همچین کابینتی را ندارند چرا که ساخت کابینت انزو احتیاج به تجهیزات پیشرفته و گران قیمت و محیط کارگاهی مناسب دارد. البته بدلیل پیشرفت تکنولوژی و تنوع زیاد در متریال گونه های مختلفی از کابینت انزو در بازار وجود دارد که از نظر ظاهری و طراحی بسیار شبیه به هم هستند اما از نظر کیفی و طول عمر تفاوت هایی با یکدیگر دارند. برای مثال همانطور که می دانید کابینت انزو جزو کابینت های فوق براق می باشد که غالباً با استفاده از رنگ و پولیش کاری تولید می شود اما با استفاده از روکش ها سوپر براق و پلی گلاس که حالت شیشه ای و شفاف دارند هم می توان کابینت انزو را طراحی و اجرا نمود که بطور قابل توجهی هزینه ها را کاهش می دهد و باعث پایین تر آمدن قیمت کابینت مدل انزو ایتالیا می شود.

خصوصیات بارز کابینت انزو

  • بدنه یا یونیت ام دی اف
  • درب ام دی اف CNC کاری شده به ضخامت 25 میل
  • یراق (ریل، لولا و …) فانتونی ایتالیا
  • رنگ پلی اورتان و پولیش
  • سبک نئوکلاسیک

مهمترین چیزی که در تولید کابینت آشپزخانه انزو اهمیت دارد کیفیت رنگ مصرفی و البته وجود کارگاه رنگ مجهز و البته فضای سرپوشیده و ایزوله (بدور از هرگونه گرد و غبار) است. استفاده از ام دی اف خارجی و یراق آلات با کیفیت نیز می تواند در کیفیت طراحی کابینت سبک انزو موثر باشد.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما