ایده های طراحی دکوراسیون خانه هایی با سقف های بلند

موفقیت یک طراحی ماندگار و کاربردی در استفاده از همه جزئیات موجود در اتاق نهفته است. این تعریف بدین معناست که در اینجا سقف های بلند، خود جزئی از طراحی فضا در نظر گرفته شوند. در عین حال این گونه سقف ها به طور محسوسی ظاهر کلی را بهتر می کنند. طراحی خانه هایی با این ویژگی، می تواند یک خانه تجربه به یاد ماندنی باشد. چرا که در طراحی چنین فضایی ایده های زیادی را می توان به کار گرفت. از سویی دیگر، طراحی نامناسب فضاهایی که دیوار های بلندی دارند می تواند باعث ایجاد حالتی کسالت بار و بدون جذابیت شود. برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین حالتی، ایده هایی که برای طراحی فضاهایی این چنین ارائه شده است را بررسی کنید و از میان آن ها، هر کدام را که مطابق سلیقه و مناسب فضای خانه شما می باشد را به اجرا دربیاورید...

 قانون یک سوم

 

 رنگ آمیزی

رنگ آمیزی در همه جا مورد استقبال قرار می گیرد و ایده های مربوط به رنگ دیوارها نیز همیشه باعث ایجاد تغییر در رنگ آمیزی فضا می شود، اما در ارتباط با خانه هایی با سقف های بلند این امر بسیار ضروری می باشد. رنگ آمیزی زیبا و بی نقص، به اتاق های نشیمنی که دیوارهای بلندی دارند، ظاهری زیبا، سر زنده و چشم نواز می بخشد. با انجام یک رنگ آمیزی بی نقص، دیوارهای خانه شما شبیه به یک گالری هنری می شوند.

 

 

رنگ آمیزی یکی از دیوارها

آیا تا به حال به رنگ آمیزی تنها یک دیوار به جای همه دیوارها فکر کرده اید؟ استفاده از یک رنگ ناب برای تزئین دیوارهای بزرگ، فراتر از یک طراحی خنثی و معمولی است و این باعث می شود که آن دیوار به نقطه اصلی اتاق تبدیل شود. درست است که استفاده از رنگ های روشن و چشم نواز باعث بهتر دیده شدن ارتفاع دیوارها می شود، اما به طور هم زمان تاثیر منفی بلندی دیوار را در مقایسه با دیگر دیوارها کاهش می دهد. زیبایی، تازگی و ماهیت ایده های تزئین دیوار تنها بخش کوچکی از مزایای این روش می باشند.

 

استفاده از رنگی متضاد در جهت قالب سازی

استفاده از رنگی متضاد برای رنگ آمیزی سقف علاوه بر ایجاد اثری هنری، وسیله ای برای ایجاد متعادل سازی دیداری نیز می باشد.

 

با استفاده از مبلمان های رسمی توجه بیننده را جلب کنید

نحوه چیدمان مبلمان  رسمی باید به گونه ای باشد که درست در زیر بلندترین قسمت سقف قرار گیرند. این روش یکی از موفق ترین تاکتیک ها برای برطرف کردن خالی بودن فضای ناشی از بلند بودن سقف و دیوارها، می باشد. مبلمان های بزرگ و رسمی ظاهری کلاسیک داشته و برای اتاق های نشیمنی که سقف بلند دارند مناسب می باشند.

 

 

استفاده از تیغه های چوبی برای طراحی سقف

تیغه های چوبی حالتی با ثبات و زیبا ایجاد می کنند و به همین خاطر از اِلمان های مورد علاقه طراحان که سبک روستیک و خانه ای تلفیق شده با طبیعت را طراحی می کنند، می باشند. با استفاده از این تیغه های چوبی و دیگر عناصری نظیر استفاده از فرش های دست بافت، مبلمان های کلاسیک و غیره می توانید آپارتمان خود را به عمارتی شبیه به سبک قدیمی و با شکوه تبدیل کنید.

 

 

استفاده از قفسه های بلند

آیا تا به حال به ذهنتان خطور کرده است که اتاق هایی با دیوارهای بلند می توانند فضایی مناسب در جهت نگهداری وسایل  برای شما فراهم کنند؟به جای اشغال فضای وسیعی برای قرار دادن کتابخانه، می توانید از شلف های چوبی استفاده نمایید. شلف ها حالت کاربردی و دکوری دارند و برای نمایش هرگونه وسیله تزئینی مناسب می باشند. استفاده از این قفسه ها به عنوان ایده ای دکوری برای دیوارهای بلند پیشنهاد می شود.

 

 

پرده های تزئینی

مشخصا، پنجره های بزرگ به پرده های بزرگ هم نیاز دارند. بعضی مواقع این پرده ها باید به قدری بزرگ باشند که کل دیوار را بپوشانند. برای پنجره های بلند می توان از پرده هایی به رنگ روشن، در جهت ایجاد حالتی کلاسیک استفاده کرد؛ یا با انتخاب سنگین که رنگ های چشمگیری دارند می توان نمایی دراماتیک و پر انرژی مدب پرده خلق کرد. استفاده از الگوهای ساده نیز برای ایجاد فضایی دنج و راحت، مورد استقبال قرار می گیرند.

 

سقف هایی که در آن ها از نقش و بافت استفاده شده است

اگر مهارت و بودجه شما اجازه می دهد، به حکاکی و ایجاد بافت و نقش های منحصر به فرد روی سقف بپردازید. بافت های موجود در پارچه ها و مبلمان های چوبی نیز می توانند ظاهری زیبا داشته باشند. این ایده در طراحی اتاق های نشیمن که سقف بلندی دارند موفقیت آمیز بوده و باعث شکسته شدن حالت یکنواخت و رنگ خنثی فضای اتاق می شود.

 

استفاده از قفسه های بیش تر

استفاده  از شلف ها را به آن دسته از قفسه هایی که به طور موازی با سقف قرار گرفته اند محدود نکنید. این نکته برای افرادی که به خواندن کتاب علاقه زیادی دارند و قفسه های آن ها هیچ گاه خالی از کتاب نیست کارامد می باشد. قرار دادن کتاب ها دراین شلف ها می تواند یک ایده هنری خوب برای اتاق های نشیمن باشد.

 

قدرت تاثیرگذاری فرش ها و کوسن ها

یکی از مشکلاتی که دیوارهای بلند ایجاد می کنند، اکو صدا می باشد. حالت آکوستیک می تواند به راحتی با استفاده از چند فرش و کوسن از بین برود. در این جا  صحبت از وسایل تزئینی به میان می آید که هیچ گاه از مد نمی روند. در این جا مشکل بلندی سقف اتاق نشیمن به فرصتی در جهت ایجاد خلاقیت تبدیل می شود.

 

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما