قانون یک سوم

بر اساس قانون یک سوم که با عنوان قانون نقاط طلایی نیز شناخته می شود، هر دیوار باید به سه قسمت مساوی عمودی و افقی تقسیم شود. در مرحله دوم برای استفاده از هر قسمت باید هدفی تعریف شود. برای مثال،قسمت های پایین تر می توانند به عنوان قرار گرفتن پایه مبلمان مورد استفاده قرار گیرند؛ 

 ایده های طراحی دکوراسیون خانه هایی با سقف های بلند

 در حالی که از تابلوهای نقاشی می توان برای پر کردن قسمت میانی و به عنوان عنصری در جهت متعادل سازی ارتباط بین سقف و دیوار استفاده کرد. بر اساس اندازه تابلو نقاشی، بالاترین قسمت می تواند خالی باقی بماند. ار این قانون برای تزئین دیوارهای بلند استفاده می شود. تبعیت نکردن از این قانون باعث ایجاد نا هماهنگی می شود و حتی ممکن است باعث سردی و خالی به نظر آمدن اتاق نیز شود. برای یافتن بهترین ایده تزئین دیوارها، از یک متخصص در زمینه طراحی داخلی کمک بگیرید. 

سبک گرایی

اگر خانه ای با دیوارها ی بلند در اختیار دارید،به خودی خود نصف راه را برای به دست آوردن آخرین ایده های طراحی داخلی اتاق های نشیمن رفته اید. برای مثال خانه های سبک صنعتی در آمریکا و در طول دهه ۹۰ ظهور پیدا کرده و تا به امروز محبوبیت خود را حفظ کرده اند. طراحان خانه های سبک صنعتی علاقه زیادی به سقف های بلند دارند. در حقیقت بلندی دیوارها، زمینه ای برای توجه به اهمیت ظرفیت و ظرافت فضا را در بر داشته و دقیقا به همین خاطر انتظار می رود که استفاده از لوازم تزئینی را محدود کنیم. در این سبک طراحی تقریبا از هیچ گونه وسیله تزئینی به جز تعدادی آجر، تعدادی پوستر و مبلمانی چوبی استفاده نشده است. این راهکارها در طراحی سقف های بلند نیز کاربرد دارند.

پانل های طرح دار و دارای بافت

پانل ها می توانند به عنوان عایق های صدا که دارای طرح و نقش هستند عمل کنند و به عنوان ایده دکوری جذاب برای خانه هایی باسقف بلند به کار روند. این پانل ها در آپارتمان های دوبلکس بسیار کارامد می باشند، چرا که علاوه بر زیبایی، مقرون به صرفه نیز می باشند.

پنجره های فرانسوی

پنجره های فرانسوی به آن دسته از پنجره هایی گفته می شود که ارتفاع آن ها از کف تا سقف می باشد و باعث تلفیق فضای داخلی خانه با عنصر طبیعت و اضافه کردن روشنایی دراماتیک به اتاق می شوند. شاید این راهکار کمی پیچیده به نظر آید اما این ایده در زمانی که یک باغ شخصی دارید و به وسیله این پنجره ها اتصالی بین اتاق خصوصی خود و آن ایجاد کنید، بسیار کارامد می باشد. خانه هایی با سقف های بلند که از این راهکار در طراحی آن ها استفاده شده است نه تنها بزرگتر به نظر می رسند، بلکه می توانند به عنوان فضایی باز برای ارتباط با محیط نیز تلقی شوند.

کارهایی که در طراحی خانه نباید انجام داد

به طور معمول وقتی صحبت از طراحی داخلی به میان می آید، پیشنهاد می شود از کلی گرایی اجتناب شود. به همین خاطر نمی توان لیستی از ایده های طراحی داخلی مربوط به اتاق های نشیمن با دیوارهای بلند که باید از انجام آن ها پرهیز شود، تهیه کرد، اما پیشنهادی که می توانیم ارائه دهیم این است که فکر استفاده از وسایل تزئینی کوچک، مبلمان کم یا مجسمه ها و کارهای هنری کوچک را از سر بیرون کنید.

استفاده از تیغه های چوبی برای طراحی سقف

تیغه های چوبی حالتی با ثبات و زیبا ایجاد می کنند و به همین خاطر از اِلمان های مورد علاقه طراحان که سبک روستیک و خانه ای تلفیق شده با طبیعت را طراحی می کنند، می باشند. با استفاده از این تیغه های چوبی و دیگر عناصری نظیر استفاده از فرش های دست بافت، مبلمان های کلاسیک و غیره می توانید آپارتمان خود را به عمارتی شبیه به سبک قدیمی و با شکوه تبدیل کنید. 

استفاده از قفسه های بلند

آیا تا به حال به ذهنتان خطور کرده است که اتاق هایی با دیوارهای بلند می توانند فضایی مناسب در جهت نگهداری وسایل  برای شما فراهم کنند؟به جای اشغال فضای وسیعی برای قرار دادن کتابخانه، می توانید از شلف های چوبی استفاده نمایید. شلف ها حالت کاربردی و دکوری دارند و برای نمایش هرگونه وسیله تزئینی مناسب می باشند. استفاده از این قفسه ها به عنوان ایده ای دکوری برای دیوارهای بلند پیشنهاد می شود...

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما