تزئینات و اکسسوری بتنی

تزئینات بتنی منزل مانند شمعدان بتنی از مهم‌ترین بخش‌های دکوراسیون داخلی محسوب می‌شوند بنابراین در انتخاب آن‌ها علاوه بر زیبایی باید به کیفیت نیز توجه کرد. بتن می‌تواند انواع مختلف دست‌سازه‌‌های بتنی مانند شمعدان بتنی را پدید آورد که در طول سال‌های متمادی دستخوش تغییر نشود. به دلیل استحکام بالای آن، جای تعجب نخواهد بود که اکسسوری بتنی مانند گلدان بتنی بتواند سال‌های طولانی بدون هیچ فرسایشی در تراس باقی بماند...

تزئینات بتنی و اکسسوری بتنی

استفاده بتن در دکور

استفاده از بتن در دکوراسیون در قالب تزئینات بتنی و دست‌سازه‌های بتنی می‌تواند اثر مهمی بر تغییر چهره منزل داشته باشد. بتن در دو بخش پس‌زمینه (دیوار و کف) و اکسسوری بتنی موجود در منزل کاربرد فراوانی دارد. بر خلاف ظاهر ساده‌ای که دست‌سازه‌های بتنی مانند شمعدان بتنی دارند، می‌تواند با قرار گرفتن در یک طراحی منسجم، بسیار متمایز دیده شود. بتن را می‌توان در بخش‌های مختلفی از دکوراسیون داخلی مشاهده کرد:

 

گلدان بتنی

چندی قبل گلدان بتنی تنها در پارک‌ها، گلخانه‌ها و میدان‌های شهر دیده می‌شدند اما با تغییر نگرش افراد، اکسسوری‌های بتنی بادوام به خانه‌هایی با سبک‌های مختلف راه پیدا کرده است. دوام و مقاومت گلدان بتنی باعث شده است، خانه‌هایی که حیاط بزرگی دارند از چنین تزئیناتی برای زیباسازی استفاده کنند. بعضی از طرح‌های این گلدان بتنی شکوه و عظمت خاصی در فضای حیاط ایجاد می‌کنند. همچنین در فضای داخلی منزل از گلدان‌هایی با اندازه کوچک‌تر برای نگهداری گیاهان کوچک استفاده می‌شود

زنده ماندن یک گیاه سبز داخل یک گلدان بتنی با ظاهری سخت و خشن یک تضاد قابل تأمل به وجود می‌آورد. گل و گیاه کاشته شده در یک گلدان بتنی درون دکوراسیون صنعتی منزل می‌تواند حس طبیعت زنده در یک فضای شهری مدرن را تداعی کند.

شمعدان بتنی

یکی از تزئینات بتنی کوچک که می‌تواند شمعی را در خود جای دهد، شمعدان بتنی است. انواع شمعدان بتنی با این که کوچک هستند ولی نقش بزرگی دارند چون باید از ریختن موم شمع جلوگیری کنند. شاید آخرین گزینه‌ای که می‌توانست به ذهن طراحان این حوزه برسد، استفاده از بتن برای ساخت جاشمعی و شمعدان بتنی است. چنین ایده‌ای موفق عمل کرده است و با استقبال بسیاری مواجه شده است.

 میز و صندلی بتنی

ترکیب بتن و فلز تبدیل به یک مجموعه هنری جذاب می‌شود که می‌توان آن را در کنار هم یا در کنار میز و صندلی‌هایی با جنس‌های دیگر قرار داد. صلابت دست‌سازه بتنی مثل یک میز بتنی نازک غذاخوری در میان صندلی‌های فلزی یا بتنی نمادی از طراحی مدرن است. چنین ترکیبی جایگاه خاصی در دکوراسیون صنعتی دارد. خوردن غذا روی یک میز غذا خوری بتنی می‌تواند حس غذا خوردن در طبیعت را ایجاد کند
این دست‌سازه می‌تواند توسط شرکت، استادکار یا به صورت سفارشی ساخته شود. با اضافه کردن تزئینات بتنی مثل صندلی‌های بتنی به ساختار آشپزخانه یا کنار اپن، می‌توان به قلب خانه نشانه‌هایی از طراحی صنعتی را اضافه کرد. همچنین با استفاده از بتن طرح چوب می‌توان از حس گرمی در کنار دوام بتن بهره‌مند شد.

 

لامپ بتنی

این اکسسوری بتنی مبتکرانه در سه نوع رومیزی، آویز دار و دیوارکوب وجود دارد. ترکیب بتن و طراحی مدرن باعث به وجود آمدن لامپ بتنی شده است. در این نوع از دست‌سازه‌های بتنی بتن می‌تواند به عنوان پایه یا قاب دور لامپ مورد استفاده قرار گیرد. با در کنار هم قرار گرفتن فلز برنج، فولاد، بتن و لامپ شیشه‌ای یک تضاد مدرن ایجاد می‌شود که ابتدا انسان را شوکه می‌کند و بعد وی را به وجد می‌آورد.

 ساعت بتنی

با شنیدن این اصطلاح، شنونده به یاد ساعت‌های خورشیدی قدیمی می‌افتد ولی در اینجا منظور ساعت‌های عقربه‌ای است که دارای صفحه بتنی هستند. این نوع از دست‌سازه‌های بتنی و اکسسوری بتنی زیبا فضای روستایی را به خانه‌ای که غرق در تکنولوژی‌های روز دنیا است، می‌آورد. با نگاه کردن به آن می‌توان ساعت‌ها محو تماشای عبور عقربه‌ها از روی یک سطح سرد و بی‌تحرک شد.

 

 

 قفسه های بتنی

کلمه قفسه انسان را به یاد قفسه‌های فلزی و چوبی می‌اندازد ولی استفاده از بتن در ساخت این بخش از خانه و تزئینات بتنی می‌تواند هویت جدیدی به آن دهد. قفسه‌های بتنی با ظاهری متفاوت، نمای جدیدی به مجموعه کتاب‌ها می‌دهند و حس متمایزی از یک کتابخانه مدرن در ذهن ایجاد می‌کنند. دست‌سازه‌های بتنی مانند قفسه‌های ساده و طرح دار، جلوه کتاب‌های نفیسی مانند دیوان حافظ، مثنوی معنوی و گلستان سعدی را چند برابر می‌کنند. 

کاغذ دیواری بتنی

تصور این که بتوان از نمای بتن روی دیوار بدون تحمل دردسرهای نصب بتن‌های واقعی، بهره‌مند شد، با استفاده از این کاغذ دیواری طرح بتن به واقعیت پیوسته است. این کاغذ دیواری یک طراحی واقعی از دکوراسیون صنعتی را به اتاق می‌بخشد.

 

 شومینه بتنی

به جای استفاده از مصالح سنتی مانند چوب، سنگ و آجر در ساخت شومینه، می‌توان سراغ گزینه‌های جایگزینی دیگری مانند بتن رفت. ساخت تزئینات بتنی و مثلا یک شومینه بتنی در منزل باعث ایجاد یک حس روستایی در محیط محل زندگی می‌شود.

 

کاشی بتنی

کاشی‌هایی که از بتن ساخته شده‌اند یک پوشش دهی مناسب برای کف و دیوار فضای داخلی و بیرونی ساختمان ایجاد می‌کنند. این نوع دست‌سازه‌های بتنی و  کاشی‌ها می‌توانند با مفاهیم مختلف طراحی سازگار باشند و به عنوان یک ایده جدید، هنر و خلاقیت را در فضاهای داخلی به نمایش بگذارند. بازتاب نور و سایه‌ای که روی بافت‌های این نوع کاشی ایجاد می‌شوند از مهم‌ترین ویژگی‌های کاشی بتنی محسوب می‌شود.

 

کف‌پوش بتنی

کف‌پوش بتنی در مقایسه با سرامیک، مقاومت بالایی دارد بنابراین به راحتی دچار تخریب و خراشیدگی نمی‌شود. همچنین گرما را به خوبی جذب می‌کند و نقش مؤثری در کاهش هزینه‌های مربوط به مصرف انرژی ایفا می‌کند. این کف‌پوش می‌تواند جلوه متفاوتی به اتاق‌ها، آشپزخانه و حمام بدهد و نمای متفاوتی نسبت به سرامیک و پارکت ایجاد کند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما