سرویس بهداشتی رنگ سال، زرد و خاکستری!!!

حتماً می‌دونین که هر رنگ حس و حال خاصی داره و همون حس و حال و انرژی رو به فضای اطرافش منتقل می‌کنه. در این مقاله قراره نمونه های متنوعی از دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام رو در رنگ‌های مختلف بهتون نشون بدیم و با هم تحلیلشون کنیم.

حتماً می‌دونین که هر رنگ حس و حال خاصی داره و همون حس و حال و انرژی رو به فضای اطرافش منتقل می‌کنه. در این مقاله قراره نمونه های متنوعی از دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام رو در رنگ‌های مختلف بهتون نشون بدیم و با هم تحلیلشون کنیم.

رنگ‌هایی که در این مطلب برای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی بررسی می‌کنیم عبارتند از: 

  • رنگ زرو و خاکستری
  • رنگ قرمز
  • رنگ قهوه ای و چوب
  • رنگ صورتی
  • رنگ آبی
  • رنگ سبز-آبی
  • رنگ سبز
  • رنگ سفید
  • رنگ مشکی

برای طراحیِ دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی چه رنگی رو انتخاب کنیم؟

در فضای حمام و سرویس بهداشتی، ایجاد فضایی آرام و راحت و فضایی که حس تمیزی رو القا کنه، اهمیت داره. از طرفی چون معمولاً سرویس بهداشتی در منازل فضای کوچکی داره بهتره از رنگ‌های روشن استفاده بشه تا باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا بشه.

 

دکور سرویس بهداشتی و حمام به رنگ زرد و خاکستری

زرد در کنار خاکستری، ترکیب رنگی جذابی رو ایجاد میکنه: گرما در کنار سرما، انرژی در کنار خنثی بودن! اما از این دو رنگ و به خصوص خاکستری به صورت جداگانه هم زیاد در دکورها استفاده میشه.

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی قرمز رنگ

خب همونطور که قبلاً گفتیم رنگ قرمز انرژی و هیجان رو بالا میبره و باعث افزایش فشار خون میشه. ضمن اینکه در فضاهای کوچک زیاد مناسب نیست، چون باعث دلگیر شدن فضا میشه. پس کلاً با تعاریفی که ما از ویژگی‌های مدنظرمون از رنگ در سرویس بهداشتی و حمام داشتیم، تناقض داره! اما سلیقه‌ی هر فردی متفاوته و در انتخاب رنگ هم سلیقه حرف اول رو میزنه.

 فقط لازمه که قبل از انتخاب، اطلاعات کافی در مورد ویژگی‌های هر رنگ داشته باشین تا انتخابتون آگاهانه باشه. خب ما هم داریم همین کار رو می‌کنیم، یعنی: «آگاهی دادن در زمینه‌ی ویژگی‌های ذاتی هر رنگ در هر فضا».

در زیر دو نمونه دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام به رنگ قرمز ارائه شده است

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی به رنگ قهوه‌ای و طرح چوب

کلاً رنگ قهوه‌ای و به خصوص طرح چوب یا بهتر از اون خود چوب، حس طبیعی بودن، اعتماد و گرمای خاصی رو منتقل می‌کنه. هر چند طیف‌های تیره‌ی این رنگ باعث کوچک‌تر دیده شدن فضا میشه، اما باز هم می‌تونه گزینه‌ی قابل تأملی برای سرویس بهداشتی باشه.

در برخی مراکز تجاری و اداری هم از سنگ‌های مجلل به رنگ قهوه‌ای و طلایی برای سرویس بهداشتی استفاده میشه که ضمن القای حس گرما و اعتماد، جلوه‌ای شیک ایجاد می‌کنه

دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام به رنگ صورتی

کلاً رنگ صورتی معروفه به رنگ دخترانه بودن

این رنگ حس دوست داشتن، عشق و ملایمت رو منتقل می‌کنه. پیشنهاد ما اینه که اگه قصد دارین از صورتی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی استفاده کنین، دقت کنین که این رنگ رو به درستی به کار ببرین و اگه ممکنه از طیف‌های مایل به بنفش و یا رنگ سفید و خاکستری در کنار صورتی کمک بگیرین. چون استفاده نادرست از رنگ صورتی ممکنه بعد از مدتی حس دلزدگی وکسالت رو در شما بوجود بیاره

دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام به رنگ آبی

رنگ آبی هرچه تیره تر باشه، فضا کوچکتر بنظر میاد و از آرامش و ملایمت اون هم کم میشه.

در تصاویر زیر به خوبی استفاده از سه طیف رنگ آبی در حمام و سرویس بهداشتی نمایش داده شده

 

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی به رنگ سبز-آبی

این رنگ فضایی بسیار آرام و راحت ایجاد میکنه و انتخاب خوبی برای سرویس بهداشتی به حساب میاد.

همونطور که در تصاویر زیر می‌بینین، طیف رنگی سبز آبی هم متغیره و طیف‌های روشن اون فضا رو آرام تر و دلبازتر نشون میده . در صورتیکه، طیف تیره‌ی سبز-آبی انرژی بیشتری در فضا بوجود میاره و البته بهتره برای فضاهای کوچک از طیف روشن سبز-آبی استفاده بشه.

دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام سبز رنگ

همونطور که در تصاویر زیر می‌بینین، سبز رنگ مناسبی برای سرویس بهداشتی نیست. اما این موضوع هم کاملاً به سلیقه‌ی شما مربوطه و ممکنه اتفاقا از رنگ سبز برای استفاده از حمام و سرویس بهداشتی حس بهتری پیدا کنین.

در تصاویر زیر نمونه‌هایی از سرویس بهداشتی به رنگ سبز با تنالیته سرد (تصویر بالا سمت راست) و سبزِ گرم که ته مایه‌ی رنگ زرد رو داره (تصویر پایین سمت راست) مشاهده می‌کنین. البته تصویر سمت چپ که از طرح و بافت‌های مختلفی در طیف رنگی سبز استفاده شده است، زیباتر از رنگ سبز بصورت یکنواخت است

 

دکور سرویس بهداشتی و حمام به رنگ سیاه

کلاً رنگ سیاه یک رنگ لوکس و سنگین به حساب میاد. علاوه بر این، فضا رو کوچک نشون میده، پس برای فضاهایی با متراژ کم مناسب نیست. اما در مراکز تجاری، اقامتی (مثل هتل‌ها)، و یا منازل مسکونی با متراژ بالا و لوکس کاربرد داره

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما