8 راه حل نجات دهنده پوشاندن دید تراس!!!

پوشاندن دید تراس و بالکن

یکی از اصلی ترین موضوعاتی که برای ایجاد پوشش و بستن دید تراس و بالکن باید مورد توجه قرار بگیرد، ساختمان مسکونی یا خانه شما و محلی است که در آن واقع شده است. گاهی اوقات دید از خانه همسایه به گونه‌ای است که نیاز دارید پوش کامل را انتخاب نمایید اما گاهی اوقات نیز ایجاد فضاهای نیمه باز و نیمه بسته کفایت می‌کند. برای هر کدام از این وضعیت ها ایده هایی وجود دارد که در ادامه می توانید آن ها را بررسی کنید...

1.پوشش تراس با شیشه های مات و رنگی

2.یجاد دیوار سبز روی بالکن

3.استفاده از حصیر یا پرده بامبو

4.ایجاد حریم با دیوارهای مجوف

5.پوشش زیبا با گیاهان رونده

6.بستن دید با سایه بان

7.استفاده از دیوارهای متحرک

8.اجرای لوورهای چوبی

 

1.شیشه های مات شده برای ایجاد حریم در تراس خانه

اولین کاری که به ذهن هر کسی می رسد استفاده از دیوارهای شیشه ای است، اما نه شیشه های شفاف. شیشه هایی که به وسیله برچسب های شیشه مات کن پوشانده شده اند. برچسب شیشه مات کن، راه حلی آسان برای حفظ حریم خصوصی هستند. این دیوار های شیشه ای می توانند تا نصفه ارتفاع تراس شما را بپوشانند و بالای آن ها باز باشد تا تهویه هوا به اسانی در فضا صورت بگیرد. و هم چنین در حالت ایستاده هم بتوانید از منظره بیرون لذت ببرید.

2.استفاده از دیوارها متحرک و چرخان برای ایجاد حریم در تراس خانه

برای این که بتوانید از منظره بیرون تراس ها و بالکن های تان استفاده کنید و همزمان هم حریم خصوصی مورد نیازتان را در اختیار داشته باشید، می توانید از دیوار های متحرکی که روی آن ها حکاکی شده و روزنه هایی برای عبور نور دارند استفاده کنید. این دیوارها می توانند بنا به نیاز شما باز یا بسته باشند.

 

3.دیوارهای سبز برای ایجاد حریم در تراس خانه

می توانید از خود وسیله هایی که در تراس تان وجود دارد برای ایجاد حریم استفاده کنید. مثلا خود گلدان ها و گیاهان خانگی که در آن جا وجود دارند می توانند دیوارهایی طبیعی برای شما بسازند. این دیوارها بسیار مقرون به صرفه هستند و در ضمن می توانید آن ها را خودتان بسازید.

4.دیوارهای مجوف برای ایجاد حریم در تراس خانه

این دیوارها هم می توانند مشکل گشا باشند، چرا که هم می توانند نور را از خود عبوردهند و هم می توانند حریم مورد نظرتان را ایجاد کنند. دیدتان به منظره روبرو را هم کور نمی کنند و هم چنین ایده خلاقانه تری هستند. محصور کردن تراس ها به وسیله این دیوارها باعث می شود تا تراس تبدیل به فضایی نیمه باز شود که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

5.گل های رونده برای ایجاد حریم در تراس خانه

اگر می خواهید در تراس خانه تان حریمی زیبا و زنده داشته باشید گل های رونده بهترین پیشنهاد هستند، این گل ها درست است که دید شما را به بیرون از بین می برند ولی به جای آن منظره زیبای دیگری را جایگزین می کنند که می توانید به سلیقه خودتان آن را تزیین کنید.

6.سقف های متحرک برای ایجاد حریم در تراس خانه

اگر تراس یا بالکن تان بدون سقف است به راحتی می توانید با  تهیه سقف های متحرک یا سایبان های برقی آن را محصور کنید.

 

سایبان های دستی پارچه ای بای ایجاد در تراس خانه

اگر نمی خواهید از سایبان های برقی استفاده کنید، سایبان های دستی را جایگزین آن ها کنید ولی دقت کنید که سایبانی که می خواهید استفاده کنید باید قابلیت تغییر درجه پایه را داشته باشد تا بتوانید به عنوان یک دیوار متحرک هم از آن بهره ببرید. 

7- پوشاندن دید تراس با پرده های حصیری و بامبو

این ایده شما را به طبیعت و زیبایی بیش تر در بالکن و تراس نزدیک می کند. چوبی بودن حصیر و بامبو می تواند در کنار گیاهان ترکیب جذابی را ایجاد کرده و در عین حال دید را نیز محدود نماید. در دسترس بودن این متریال از دیگر دلایلی است که عملی شدن این ایده را بیش تر خواهد کرد.

8- لوورهای چوبی برای ایجاد حریم در تراس خانه

برای دور تا دور تراس و یا حیاط تان لوورهای چوبی سفارش دهید و آن ها را نصب کنید، این لوورها عاوه بر این که حریم مد نظرتان را ایجا می کنند حس و حال طراوت و سرزندگی چوب را در تراس تان جاری می کنند و فضایی دلچسب تر را در بالکن تان به وجود می آورند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما