انتخاب پرده مناسب برای آشپزخانه

پرده ها علاوه بر زیباتر کردن جلوه خانه، اجازه می دهند ميزان ورودی نور را نيز خودمان کنترل کنيم. پرده ها ھم مانند پوشش کف، دیوار و سقف، یک پوشش اصلی در دکوراسيون داخلی خانه به شمار می آیند. کاربرد پرده برای جاهای مختلف، متفاوت است. مسلما پرده ای را که برای اتاق نشيمن و یا اتاق کودک انتخاب می کنيد را نمی توانيد در آشپزخانه استفاده کنيد. در ادامه به 5 نکته برای انتخاب یک پرده مناسب اشاره می کنیم.
با ما همراه باشید.


١ ) ھمان طور که می دانيد، بعضی از آشپزخانه ها بيشترین نور مورد نياز خود را در طول روز از روشنایی بيرون تامين می کنند. در چنين فضاهای کوچک و کم نور، باید در انتخاب نوع و جنس پرده بسيار دقت کرد تا جلوی نوری که قرار است به داخل بتابد، گرفته نشود. اگر قرار است در طول روز، منبع اصلی روشنایی آشپزخانه نور خورشيد باشد، باید از پرده ای که حصير نازک و به رنگ روشن دارد، استفاده کنيد.
٢ ) اگر پوشش دیوار آشپزخانه طرح دار است، بھتر است از پرده ای ساده و بدون طرح برای پنجره استفاده کنيد ولی در صورتی که دوست دارید پرده آشپزخانه نمایان باشد حتما از حصيرهای طرح دار، با رنگی متضاد با دکور آشپزخانه استفاده کنيد.
٣ ) امروزه به جای استفاده از پارچه های بلند و حریر برای پوشاندن پنجره های آشپزخانه، از پرده های کوتاه حصيری که یا به حالت کشویی جمع می شوند و یا به صورت بارو، در قسمت بالایی پنجره جمع می شوند، استفاده می شود. این پرده ها این برتری را نسبت به دیگر پرده ها دارند که جای زیادی نمی گيرند و به هنگام آشپزی خطر شعله ور شدن و جلوی دست را گرفتن را به حد صفر می رسانند.
۴ ) پرده های حصيری که امروزه به راحتی در بازار یافت می شوند، علاوه بر سبکی و کيفيت بالایی که دارند، در طرح ها و رنگ ھای مختلف هستند که به راحتی با هر دکور و هر نوع سبکی می توانيد از آنها استفاده کنيد.
۵ ) مزیت دیگر این پرده ها قابل شستشو بودن آنھاست. حتی جنس این نوع پرده ها به گونه ای است که به ھنگام لک شدن می توانيد با استفاده از اسپری های لک بر و اسفنج به راحتی لک آنها را از بين ببرید.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما