بررسی مزایا و معایب دیوارکوب ها

ممکن است برای بسیاری این پرسش پیش آید که دیوارکوب چیست؟ باید چنین پاسخ گفت که اینها ماهیتی زیباشناختی دارد، به این معنا که به عنوان عناصری جهت زیبای سازی دیوارها در محیط های اداری، تجاری، خانگی و به طور کلی همه فضاها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
دیوارکوب ها دارای انواع گوناگونی هستند و می توانند در بر گیرنده انواع نیازها باشند. خصوصیات و ویژگی های آنها باعث می شوند به غیر موارد زیبایی،  برای محافظت از دیوارها در برابر عوامل محیطی از جمله، ضربه، رطوبت، سایش و غیره… مناسب باشند.

دیوارکوب چیست؟
دیوارکوب ها از مواد گوناگونی همچون چوب و پلاستیک ساخته می شوند و جهت زیبایی دیوارها در فضا های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها از طریق چسب به صورت قطعات هم اندازه بر روی دیوارها قرار می گیرند.
از انواع دیوار کوب می توان به دیوار کوب های تزئینی اشاره کرد. یک نوع از این دیوارکوب، پی وی سی تو خالی است. این نوع دیوار کوب دارای کیفیت و مقاومت بالایی است که دارای دو مدل چاپی و روکشدار است. از بین این دو مدل طرح روکشدار مقاوم تر هستند.
دیوار کوب  PVC توپر نوعی دیگر از دیوارکوب است. از مزایای این دیوار کوب این است که دارای وزن و چگالی پایینی می باشد. مقاومت بالایی دارد و در برابر سایش و اشعه مقاومت بالایی دارد. دیوار کوب  PVC توپر را می توان به هر مدل که مایل باشید برش دهید و بوسیله پیچ یا میخ آن ها را نصب کرد. آن ها به راحتی قابل حمل هستند و رقیب و جایگزینی به جای چوب و سنگ ها محسوب می شوند.

نوع دیگری از دیوارکوب تزئینی دیوارکوب MDF است. این دیوارکوب در برابر ضربه از مقامت بالایی دارند و همین باعث رضایت بسیاری از مشتریان شده است.
یکی از عواملی که که هنگام انتخاب دیوارکوب باید به آن توجه کنید این است که در برابر تغییرات دما مقاوم باشد و از حالت خود خارج نشود و زیبایی خود را حفظ کند. دیوارکوب های بی کیفیت بعد  از مدتی باد کرده و رنگ خود را نیز از دست می دهند بنابراین انتخاب دیوارکوب با کیفیت بسیار مهم است.
زیرسازی و یکدست سازی دیوار نیز باید قبل از نصب دیوارکوب انجام شود و فضایی باید برای تاسیسات در زیر آن در نظر گرفته شود.
گاهی لازم است دیوار کوب دارای انحنا باشد. در این مواقع باید از روشی برای ثابت نگه داشتن آن استفاده کرد تا به دیوارکوب فشار وارد نشود. دیوارکوب باید روکش یک دستی داشته باشند تا حتی هنگام نصب، بین اتصالات دیوارکوب جایی بدون روکش باقی نماند.

فواید دیوارکوب چیست؟
افزایش زیبایی و ایجاد چشم‌اندازی فوق‌العاده
ایجاد محیطی لوکس و شیک
بدون نیاز به کارهای ساختمانی، بنایی و بازسازی
نصب و پرداخت آسان
نصب و پرداخت سریع
بدون نیاز به برداشتن دیوارهای خراب و آسیب دیده
پوششی عالی جهت پنهان سازی دیوارهای خراب و زشت
بدون نیاز به رنگ کاری سالیانه دیوارها
عایق منساب در برابر صدا
تمیز کردن راحت
حفظ برودت داخلی و عدم اتلاف انرژی (هوای گرم و سرد داخل را حفظ می کند)
مناسب همه محیط های اداری، خانگی و تجاری
تنوع در رنگ و بافت
صرف هزینه کمتر برای بازسازی فضا
قابل برچیدن و نصب مجدد
طول عمر بالا در محیط ها با شرایط هوایی نرمال

معایب دیوارکوب ها چیست ؟
مقامت پایین در برابر رطوبت و گرما
دیوارهایی که دچار خرابی زیاد هستند، ممکن است نیاز به زیر سازی برای نصب دیوارکوب داشته باشد. اگر زیر سازی مناسب انجام نشود، دیوارکوب ها در طولانی مدت دچار خرابی و تورم می شوند.
عدم شستن با آب برای مدل های چوبی (ام دی اف)

در خرید دیوارکوب باید به چه نکاتی توجه کرد؟
مهم است در گام اول نیازهای خود را به خوبی بررسی کنید، سپس مقدار بودجه انتخابی را تنظیم کرده و در پایان شرایط بازار را بررسی کنید. فضای خود را به درستی اندازه گیری کنید. بررسی کنید که دیوارها تا چه میزان دچار خرابی هستند و آیا نیاز به زیرسازی دارند.
بر حسب نوع کسب و کار خود مدل دیوارکوب مناسب را انتخاب کنید، برای محیط های اداری و رسمی بهتر است از مدل های MDF استفاده کنید و اگر محدودیت در بودجه دارید از مدل های .PVC فروشگاه محل خرید را از منظر واقعی بودن قیمت ها و دیگر خدمات فروش مورد بررسی قرار دهید.
اگر نمی خواهید از دیوارکوب ها در تمام دیوارهای فضای خود استفاده کنید، مهم است فضای پذیرش را فراموش نکنید. زیبایی دیوارهای ورودی می تواند در برانگیخته مردن مشتريان و افراد تاثیر گذار باشد.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما